Czym różni się aparthotel od hotelu?

aparthotel

Podróże stały się niesamowicie popularne w dzisiejszych czasach. Każdy chciałby zwiedzić swoje okolice jak i dalekie zakątki świata. Wycieczki jednodniowe są bardzo wygodne, ponieważ wychodzimy z domu rano, wracamy wieczorem, a spać można we własnym łóżku. Podczas dłuższych podróży trzeba znaleźć sobie nocleg. Jest wiele portali, które nam to ułatwiają. Można znaleźć nocleg w każdej cenie, która nas interesuje.

Bardzo popularne stało się ostatnio wynajmowanie mieszkań. Jednak goście, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko miejsce do spania szukają innych rozwiązań.

Co oznacza nazwa Aparthotel? Łączy ona dwa angielskie słowa – apartament i hotel. To znaczy, że są to apartamenty, które można wynajmować w systemie hotelowym. Wynajmuje się je na doby tak samo jak w hotelach, jednak mają dużo większą powierzchnie i inny styl.

To tak jakbyśmy wynajmowali mieszkanie, ale bez umowy najmu, tylko tak jak w hotelu za okazaniem dowodu osobistego. Goście pokochali taki sposób podróży, w którym mogą czuć się jak w domu.
W aparthotelach wysokiej klasy może znajdować się restauracja, atrakcje dla dzieci, sale konferencyjne oraz baseny.

Zaletą jest także możliwość korzystania z garażu podziemnego. Jest to system, który coraz bardziej się rozwija, bo goście chętniej wybierają taki sposób wypoczynku.

Zaletą mieszkania na wynajem jest wysoki standard wykończenia wnętrz. Kuchnie są zazwyczaj wyposażone w mikrofalówkę, płytę indukcyjną, nie mówiąc już o talerzach i garnkach. Naprawdę można poczuć się tu jak u siebie.

Aparthotele mają zazwyczaj większą powierzchnię niż zwykły pokój hotelowy. Oprócz samej sypialni do dyspozycji gości jest także salon, dobrze wyposażona kuchnia i łazienka.

Hotele i aparthotele to najczęściej wynajmowane miejsc noclegowe wśród wymagających gości.
Wyjeżdżając na weekend czasem goście wybierają hotele, w których jest SPA, i jest to dla nich najważniejszy czynnik. Zestresowani i przytłoczeni problemami dnia codziennego szukają spokoju i relaksu. Hotel Bristol w Busku Zdrój ma doskonałe Centrum Odnowy Biologicznej, a do tego jest to hotel butikowy. Goście często sugerują się pięknym wnętrzem, by poczuć się luksusowo podczas swoich wakacji. Hotele mogą pełnić także rolę uzdrowiska, wtedy ich główna zaletą są zabiegi SPA. Hotel Bristol także posiada apartamenty na wynajem, które znajdują się zaraz obok Parku Zdrojowego. A ten zachęca do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Spotkania z natura doskonale wpływają znalezienie wewnętrznego spokoju, po który przyjeżdżają goście hotelowi.