Z jakich zabiegów można skorzystać w uzdrowiskach?

uzdrowisko busko zdrój

Masz w planach pojechać na jakiś czas do uzdrowiska i choć już na miejscu mógłbyś sprawdzić jego możliwości, wolałbyś teraz dowiedzieć się, z jakich usług zdołasz skorzystać w tym miejscu? Nic prostszego! Uzdrowiska różnią się swoim położeniem, cennikiem usług czy wyglądem, ale zwykle łączą je właśnie przeprowadzane w nich zabiegi. Uzdrowisko Busko Zdrój zaproponuje ci podobne rozwiązania co uzdrowiska położone w innych częściach Polski. Niezależnie od tego, gdzie dokładnie zdecydujesz się wybrać, w każdym z tych miejsc wykwalifikowani specjaliści pomogą ci zadbać o zdrowie.

Aktualnie tymi najbardziej docenianymi zabiegami, zapewnianymi przez uzdrowiska, są na pewno zabiegi borowinowe, które przeprowadza się za pomocą borowiny, będącej specjalną odmianą torfu, obfitującego w korzystne dla człowieka składniki. To właśnie te składniki, wskutek przeprowadzonego zabiegu, zostaną błyskawicznie wchłonięte przez twoją skórę, by następnie organizm mógł je już swobodnie wykorzystać. Zabieg jest naprawdę przyjemny, bo towarzyszą mu wysokie temperatury, które cudownie rozgrzewają ciało. Borowinę można zastosować na całej skórze, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć jej tylko na wybranym fragmencie, czyli np. na stopach i dłoniach. Natychmiastowym efektem tego zabiegu jest wyraźnie odczuwalne odprężenie. Borowina cudownie działa chociażby na ciało sportowców, które na ogół jest mocno pospinane i często też obolałe.

W leczniczych kurortach, dysponujących własnymi kompleksami basenowymi i różnymi wodnymi akwenami, zazwyczaj będziesz mógł też skorzystać ze specjalistycznych leczniczych kąpieli. Z pomocą wody bardzo łatwo można wprowadzić do organizmu ważne substancje mineralne, o czym szybko się przekonasz, gdy odwiedzisz Busko Zdrój sanatorium. Szczególnie dobrze pod tym względem działają kąpiele solankowe, czyli klasyczne kąpiele zaznawane w wodzie o wysokiej zawartości soli. Sól ta zawiera nie tylko dwa typowe dla niej minerały, czyli chlor i sód, ale też inne związki, takie jak magnez, fosfor, brom czy wapń. Kąpiele tego rodzaju poprawiają krążenie krwi i tym samym polepszają ukrwienie skóry. Ponadto dobrze działają na migreny, bóle nerwowe i różne choroby reumatyczne. Warto się im poddawać regularnie – nie tylko w uzdrowisku, ale też i… we własnym domu!

Ale oczywiście na zabiegach borowinowych i kąpielach solankowych możliwości sanatoriów i uzdrowisk wcale się nie kończą. W zakres specjalistycznych kuracji wchodzą też różnego rodzaju masaże, laseroterapia, fizykoterapia czy krioterapia. Uzdrawiające metody z łatwością można więc dopasować do swojego aktualnego stanu zdrowia.