Czym różni się aparthotel od hotelu?

Podróże stały się niesamowicie popularne w dzisiejszych czasach. Każdy chciałby zwiedzić swoje okolice jak i dalekie zakątki świata. Wycieczki jednodniowe są bardzo wygodne, ponieważ wychodzimy z domu rano, wracamy wieczorem, a spać można we własnym łóżku. Podczas dłuższych podróży trzeba znaleźć sobie nocleg. Jest wiele portali, które nam to ułatwiają. Można znaleźć nocleg w każdej cenie, która nas interesuje.

Bardzo popularne stało się ostatnio wynajmowanie mieszkań. Jednak goście, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko miejsce do spania szukają innych rozwiązań.

Co oznacza nazwa Aparthotel? Łączy ona dwa angielskie słowa – apartament i hotel. To znaczy, że są to apartamenty, które można wynajmować w systemie hotelowym. Wynajmuje się je na doby tak samo jak w hotelach, jednak mają dużo większą powierzchnie i inny styl.

To tak jakbyśmy wynajmowali mieszkanie, ale bez umowy najmu, tylko tak jak w hotelu za okazaniem dowodu osobistego. Goście pokochali taki sposób podróży, w którym mogą czuć się jak w domu.
W aparthotelach wysokiej klasy może znajdować się restauracja, atrakcje dla dzieci, sale konferencyjne oraz baseny.

Zaletą jest także możliwość korzystania z garażu podziemnego. Jest to system, który coraz bardziej się rozwija, bo goście chętniej wybierają taki sposób wypoczynku.

Zaletą mieszkania na wynajem jest wysoki standard wykończenia wnętrz. Kuchnie są zazwyczaj wyposażone w mikrofalówkę, płytę indukcyjną, nie mówiąc już o talerzach i garnkach. Naprawdę można poczuć się tu jak u siebie.

Aparthotele mają zazwyczaj większą powierzchnię niż zwykły pokój hotelowy. Oprócz samej sypialni do dyspozycji gości jest także salon, dobrze wyposażona kuchnia i łazienka.

Hotele i aparthotele to najczęściej wynajmowane miejsc noclegowe wśród wymagających gości.
Wyjeżdżając na weekend czasem goście wybierają hotele, w których jest SPA, i jest to dla nich najważniejszy czynnik. Zestresowani i przytłoczeni problemami dnia codziennego szukają spokoju i relaksu. Hotel Bristol w Busku Zdrój ma doskonałe Centrum Odnowy Biologicznej, a do tego jest to hotel butikowy. Goście często sugerują się pięknym wnętrzem, by poczuć się luksusowo podczas swoich wakacji. Hotele mogą pełnić także rolę uzdrowiska, wtedy ich główna zaletą są zabiegi SPA. Hotel Bristol także posiada apartamenty na wynajem, które znajdują się zaraz obok Parku Zdrojowego. A ten zachęca do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Spotkania z natura doskonale wpływają znalezienie wewnętrznego spokoju, po który przyjeżdżają goście hotelowi.

Z jakich zabiegów można skorzystać w uzdrowiskach?

Masz w planach pojechać na jakiś czas do uzdrowiska i choć już na miejscu mógłbyś sprawdzić jego możliwości, wolałbyś teraz dowiedzieć się, z jakich usług zdołasz skorzystać w tym miejscu? Nic prostszego! Uzdrowiska różnią się swoim położeniem, cennikiem usług czy wyglądem, ale zwykle łączą je właśnie przeprowadzane w nich zabiegi. Uzdrowisko Busko Zdrój zaproponuje ci podobne rozwiązania co uzdrowiska położone w innych częściach Polski. Niezależnie od tego, gdzie dokładnie zdecydujesz się wybrać, w każdym z tych miejsc wykwalifikowani specjaliści pomogą ci zadbać o zdrowie.

Aktualnie tymi najbardziej docenianymi zabiegami, zapewnianymi przez uzdrowiska, są na pewno zabiegi borowinowe, które przeprowadza się za pomocą borowiny, będącej specjalną odmianą torfu, obfitującego w korzystne dla człowieka składniki. To właśnie te składniki, wskutek przeprowadzonego zabiegu, zostaną błyskawicznie wchłonięte przez twoją skórę, by następnie organizm mógł je już swobodnie wykorzystać. Zabieg jest naprawdę przyjemny, bo towarzyszą mu wysokie temperatury, które cudownie rozgrzewają ciało. Borowinę można zastosować na całej skórze, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć jej tylko na wybranym fragmencie, czyli np. na stopach i dłoniach. Natychmiastowym efektem tego zabiegu jest wyraźnie odczuwalne odprężenie. Borowina cudownie działa chociażby na ciało sportowców, które na ogół jest mocno pospinane i często też obolałe.

W leczniczych kurortach, dysponujących własnymi kompleksami basenowymi i różnymi wodnymi akwenami, zazwyczaj będziesz mógł też skorzystać ze specjalistycznych leczniczych kąpieli. Z pomocą wody bardzo łatwo można wprowadzić do organizmu ważne substancje mineralne, o czym szybko się przekonasz, gdy odwiedzisz Busko Zdrój sanatorium. Szczególnie dobrze pod tym względem działają kąpiele solankowe, czyli klasyczne kąpiele zaznawane w wodzie o wysokiej zawartości soli. Sól ta zawiera nie tylko dwa typowe dla niej minerały, czyli chlor i sód, ale też inne związki, takie jak magnez, fosfor, brom czy wapń. Kąpiele tego rodzaju poprawiają krążenie krwi i tym samym polepszają ukrwienie skóry. Ponadto dobrze działają na migreny, bóle nerwowe i różne choroby reumatyczne. Warto się im poddawać regularnie – nie tylko w uzdrowisku, ale też i… we własnym domu!

Ale oczywiście na zabiegach borowinowych i kąpielach solankowych możliwości sanatoriów i uzdrowisk wcale się nie kończą. W zakres specjalistycznych kuracji wchodzą też różnego rodzaju masaże, laseroterapia, fizykoterapia czy krioterapia. Uzdrawiające metody z łatwością można więc dopasować do swojego aktualnego stanu zdrowia.

Jak przygotować się do pobytu w SPA?

Po długim tygodniu trzeba odpocząć, by zregenerować siły. Tempo dzisiejszego życia jest ogromne, dlatego trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć stop. Pobyt w SPA to chwila odpoczynku dla ciała i umysłu. Można rozkoszować się tu relaksem i odciąć od problemów.

Hotele mają bardzo szeroką ofertę w swoich centrach odnowy biologicznej. Warto więc wybrać pakiet Weekend w SPA, bo podczas tych dwóch lub trzech dni organizm jest w stanie się zregenerować.
SPA jest z roku na rok coraz bardziej popularne w naszym kraju. Bardzo dobre hotele mają bogatą ofertę zabiegów upiększających i regenerujących. Organizm obarczony problemami i stresem dnia codziennego nie ma kiedy odpocząć. Wizyta w SPA jest doskonałym pomysłem, by odzyskać siły, wypocząć i skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych. W bogatej ofercie hoteli SPA znajdują się masaże, peelingi oraz zabiegi upiększające na twarz i ciało takie jak mikrodermabrazja, a nawet makijaż permanentny.

Jak przygotować się na wizytę w SPA?

Na szczęście przed wizytą w SPA nie trzeba jakoś specjalnie się przygotowywać. W Spa nie obowiązuje żaden specjalny strój, zabiegi wykonuje się na skórze, więc zazwyczaj i tak trzeba przebrać się w szlafrok oferowany przez Spa. Warto jednak wybrać luźne ubrania, by po wyjściu z zabiegu czuć się komfortowo i jak najdłużej odczuwać błogość i relaks.

Ręczniki, klapki oraz szlafroki powinny stać po stronie centrum odnowy biologicznej. Na zabiegi można przyjść wcześniej, ponieważ często jest potrzebne zapoznanie się regulaminem lub wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego. Czasem ciało musi być specjalnie przygotowane do zabiegu. Przed wizytą nie powinno się nadużywać alkoholu ani jeść ciężkostrawnych posiłków. W trakcie seansu nie wolno palić nikotyny, a w niektórych SPA zabrania się także używania telefonów komórkowych, które stają się plagą XXI wieku. Ciało i umysł mają odpocząć nie tylko od problemów dnia codziennego, ale także od ekranów telefonów. Poza tym w trakcie zabiegu nikt nie powinien przeszkadzać, szczególnie dzwonek telefonu.

Do SPA nie trzeba nic ze sobą zabierać. Każdy szanujący się hotel jest doskonale przygotowany na wizytę gości i powinien mieć wszystko co jest potrzebne do odnowy biologicznej. Czasem goście mogą zostać poinformowani o specjalnych przygotowaniach do zabiegu, na przykład przed niektórymi nie wolno depilować ciała na 24 godziny wcześniej. Niekiedy należy zabrać ze sobą strój kąpielowy, ale przede wszystkim trzeba uzbroić się w dobry nastrój i pozwolić swojemu ciału na odpoczynek.

Archived: SPA