Jak przygotować się do pobytu w SPA?

spa bristol busko zdrój

Po długim tygodniu trzeba odpocząć, by zregenerować siły. Tempo dzisiejszego życia jest ogromne, dlatego trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć stop. Pobyt w SPA to chwila odpoczynku dla ciała i umysłu. Można rozkoszować się tu relaksem i odciąć od problemów.

Hotele mają bardzo szeroką ofertę w swoich centrach odnowy biologicznej. Warto więc wybrać pakiet Weekend w SPA, bo podczas tych dwóch lub trzech dni organizm jest w stanie się zregenerować.
SPA jest z roku na rok coraz bardziej popularne w naszym kraju. Bardzo dobre hotele mają bogatą ofertę zabiegów upiększających i regenerujących. Organizm obarczony problemami i stresem dnia codziennego nie ma kiedy odpocząć. Wizyta w SPA jest doskonałym pomysłem, by odzyskać siły, wypocząć i skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych. W bogatej ofercie hoteli SPA znajdują się masaże, peelingi oraz zabiegi upiększające na twarz i ciało takie jak mikrodermabrazja, a nawet makijaż permanentny.

Jak przygotować się na wizytę w SPA?

Na szczęście przed wizytą w SPA nie trzeba jakoś specjalnie się przygotowywać. W Spa nie obowiązuje żaden specjalny strój, zabiegi wykonuje się na skórze, więc zazwyczaj i tak trzeba przebrać się w szlafrok oferowany przez Spa. Warto jednak wybrać luźne ubrania, by po wyjściu z zabiegu czuć się komfortowo i jak najdłużej odczuwać błogość i relaks.

Ręczniki, klapki oraz szlafroki powinny stać po stronie centrum odnowy biologicznej. Na zabiegi można przyjść wcześniej, ponieważ często jest potrzebne zapoznanie się regulaminem lub wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego. Czasem ciało musi być specjalnie przygotowane do zabiegu. Przed wizytą nie powinno się nadużywać alkoholu ani jeść ciężkostrawnych posiłków. W trakcie seansu nie wolno palić nikotyny, a w niektórych SPA zabrania się także używania telefonów komórkowych, które stają się plagą XXI wieku. Ciało i umysł mają odpocząć nie tylko od problemów dnia codziennego, ale także od ekranów telefonów. Poza tym w trakcie zabiegu nikt nie powinien przeszkadzać, szczególnie dzwonek telefonu.

Do SPA nie trzeba nic ze sobą zabierać. Każdy szanujący się hotel jest doskonale przygotowany na wizytę gości i powinien mieć wszystko co jest potrzebne do odnowy biologicznej. Czasem goście mogą zostać poinformowani o specjalnych przygotowaniach do zabiegu, na przykład przed niektórymi nie wolno depilować ciała na 24 godziny wcześniej. Niekiedy należy zabrać ze sobą strój kąpielowy, ale przede wszystkim trzeba uzbroić się w dobry nastrój i pozwolić swojemu ciału na odpoczynek.

Archived: SPA